Аякс се издъни след слабости в защита дни преди сблъсъка с Лудогорец

Нидерландският гранд Аякс направи изненадваща грешна стъпка още във втория кръг от новия сезон в Ередивизи, след като завърши наравно 2:2 при гостуването си на Екселсиор. Ремито сложи край на серията от шест победи на амстердамци срещу този съперник, като две от тях бяха със 7:1, а друг успех дойде с резултат 6:2.

Треньорът на Аякс е доволен, че Лудогорец отстрани Астана

Именно Аякс откри резултата в 25-ата минута. Тогава Карлос Боргес отне топката от Серано Сеймор пред наказателното поле и я подаде към Брайън Броби, който беше точен със своя шут. В 41-вата минута вторият негов гол беше отменен заради засада. За сметка на това, домакините успяха да направят бърз обрат след неубедителна игра на своя съперник в защита. В добавеното време на първата част играчите на гостите така и не успяха да отнемат топката при продължителна атака на ротердамци и така с удара си Сибе Хореманс успя да изравни. В 48-ата минута пък бранителят на амстердамци Яков Медич в опита си да изрита топката извън наказателното си поле вместо това я прати в тялото на изпречилия му се Лазарос Лампру и така тя отиде при Николас Аграфиотис, който даде аванс на своя тим. Все пак резервата Дейви Клаасен успя да спаси гранда от загуба в 72-рата минута, когато се разписа от воле след центриране на Мохамед Кудус.

Това равенство идва само няколко дни преди гостуването на Аякс в Разград срещу родния Лудогорец от плейофите на Лига Европа. В първия кръг на местното първенство 36-кратният шампион на Нидерландия разби Хераклес с 4:1 като домакин.