Брентфорд получи доста подаръци от Фулъм и изравни клубен рекорд

Брентфорд победи с 3:0 Фулъм на „Крейвън Котидж“ в лондонско дерби от втория кръг на Премиър лийг. Йоан Уиса откри резултата малко преди почивката след груба грешка на Иса Диоп, който го изведе очи в очи с Бернд Лено. В 64-тата минута Уиса се оказа на голова позиция, но бе фаулиран от Тим Рийм точно когато опитваше да нанесе удар. Бранителят получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко, а Брайън Мбемо реализира хладнокръвно дузпата за 0:2. Камерунецът отбеляза втория си гол днес в добавеното време на мача, когато засече на празна врата подаване на Айер.

Това бе пета победа на Брентфорд в последните осем мача срещу Фулъм. Освен това „пчеличките“ удължиха серията си без загуба в лондонски дерби на 11 поредни срещи, което е изравнен клубен рекорд. През миналата седмица Брентфорд направи 2:2 с Тотнъм в друго столично дерби.