Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Швеция спечели бронзовите медали на Световното първенство по футбол за жени

Отборът на Швеция победи домакиниа Австралия с 2:0 и спечели бронзовите медали на Световното първенство по футбол за жени. Двубоят за 3-4 място се проведе пред пълните трибуни на стадиона в Брисбън. Нападателката на Барселона Фрисолина Ролфо откри резултата, след като реализира дузпа в 30-ата минута. Състезателката на Милан Косоваре Аслани оформи крайното 2:0 в 62-рата минута след асистенция на Стина Блекстениус от Арсенал.

За шведките това е четвърти бронзов медал от световни първенства. Те завършиха на същата позиция на мондиалите през 1991-ва, 2011-а и 2019-а. За отбора на Австралия, който се превърна в истинско вдъхновени за своите сънародници по време на турнира, това е най-доброто класиране до момента.

Финалът между Испания и Англия е утре от 13:00 часа българско време.

Снимки: Imago