Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Марсилия едва стигна до точка срещу десетима от Метц

Метц и Марсилия не излъчиха победител в мача помежду си от 2-рия кръг на Лига 1. Двубоят завърши при резултат 2:2, но гостите могат много да съжаляват, тъй като играха с човек повече от 59-ата минута, но въпреки това бяха на косъм да загубят срещата.

Двубоят започна отлично за Марсилия, като в 14-тата минута Емран Согло от малък ъгъл успя да промуши топката във вратата и да открие резултата - 0:1.

След това гостите отбелязаха второ попадение чрез Валентин Ронже, което обаче не бе зачетено заради засада.

В 59-ата минута Абабакар Ло извърши грубо нарушение, за което получи директен червен картон и напусна терена.

С човек по-малко обаче Метц сътвори пълен обрат. В 65-ата минута Шейх Сабали отправи далечен изстрел, топката придоби странна парабола и се озова във вратата за 1:1.

В 71-вата минута след центриране от корнер кълбото се озова в Жорж Микаутадзе, който стреля и след не особено добра намеса на вратаря топката мина под плонжа му и се озова в мрежата за 2:1.

Марсилия се стресна от това развитие на нещата и натисна в края, като се добра поне до равенството. В 82-рата минута Витиня получи в наказателното поле и с шут в близкия ъгъл успя да отбележи за крайното 2:2.

Така Марсилия има 4 точки и временно оглави класирането, но тепърва ще се изиграят останалите срещи от кръга. Метц е с 1 спечелена точка на 13-тото място.

Снимки: Imago