Славия (Прага) не допусна изненада срещу Днипро-1

Славия (Прага) елиминира Днипро-1 в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Реваншът между двата тима се игра на неутрален терен в Кошице и завърши 1:1, а чехите продължават напред с общ резултат 4:1.

Солидният аванс от мача в Чехия даде необходимото спокойствие на Славия. През първото полувреме тимът на Индрих Тръпишовски рядко нападаше и предпочете да заложи на трайно притежание на топката. Футболистите на Днипро-1 бяха по-активни и заслужено поведоха в 45-ата минута с попадение на Валентин Рубчинский.

Надеждите на украинците за обрат изчезнаха в 52-ата минута, когато Вацлав Юречка изравни. Нападателят на Славия получи добър пас от Лукаш Провод и технично преодоля стража на Днипро-1 Якив Кинарейкин.

В спор за място в групите на Лига Европа чешкият тим отново ще се изправи срещу съперник от Украйна - Зоря (Луганск). Днипро-1 пък ще играе срещу Спартак (Търнава) в плейофите на Лигата на конференциите.