Младите "лъвици" не се справиха и със Словакия на Европейското

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 16-годишна възраст изгуби за преден път по време на своето участие на Европейското първенство в Дивизия "Б" в Подгорица. Момичетата на Силивя Пеева бяха надвити от Словакия след 55:90 (9:31, 13:22, 21:19, 12:18) в мач за разпределение на позициите от 9-а до 16-а.

По този начин българките ще участват в срещите за разпределение на местата от 13-о до 16-о, като техният опонент все още не е ясен.

Първа четвърт:

Чрез голяма част от състава си словашките баскетболистки взеха ранен превес при 15:0, преди Николета Стойнова най-после да съумее да вкара първите две точки за младите "лъвици" в мача след почти 4 минути игрово време. Превесът на Словакия стана повече от 20 точки, както и приключи периодът при 31:9.

Втора четвърт:

Българките откриха резултата, но от тима на Словакия бързо върнаха точките и дори увеличиха своя аванс. Въпреки че се оказа малко по-равностойна, втората част също се разви изцяло под владението на символичните домакини, а в заключителните минути "трикольорите" изоставаха с вече 30 точки при 44:14. Доста подобна остана разликата на почивката - 53:22.

Трета четвърт:

Третата част бе много равностойна към края си, след като догонващите млади "лъвици" дадоха силни заключителни минути, които не спомогнаха за стопяването на огромната дистанция, която словашките състезателки си бяха спечелили. Българките успяха да я спечелят при 72:43 и 19:21 за 10-те минути.

Последна четвърт:

Представителният ни тим започна доста по-силно и последния период, който поведе в началото. Словакия обаче бързо си върна доминацията, спечелвайки повече от убедително и срещата с 90:55.

Ванеса Кокалова бе на върха за "лъвиците", като само тя вкара двуцифрен брой точки - 10 точки, а добави и 6 борби.

С впечатляващ дабъл-дабъл от 20 точки и 13 борби си тръгна Катарина Седива.