Ранен гол зарадва Кадис срещу новака Алавес

Кадис стартира сезона в Ла Лига с победа. Тимът на Серхио Гонсалес спечели с 1:0 у дома срещу завърналия се в елита Алавес. Единственото попадение в двубоя реализира Федерико Сан Еметерио в 7-ата минута. Малко преди края Кадис остана с човек по-малко заради червен картон на резервата Гонсало Ескаланте

Сан Еметерио се разписа след перфектно изпълнен пряк свободен удар почти от аутлинията. За 26-годишния халф, който през миналия сезон взе участие само в 12 мача, това беше първи гол с екипа на тима от Канарските острови. В края на полувремето Рубен Дуарте можеше да изравни, но Ледесма изби в корнер.

В 53-ата минута Кристофер Рамос пропусна от чиста позиция да вкара втори гол за Кадис. Четвърт час по-късно бранител на домакините блокира изстрел на Луис Риоха. Червеният картон на Ескаланте дойде твърде късно, за да окаже сериозно влияние върху развоя на мача и Кадис стана първият отбор, който постигна победа на собствен терен от началото на сезона.