Младите “лъвици” с първа победа на Европейското

Националният отбор по баскетбол на България за момичета до 16-годишна възраст спечели своята първа победа на Европейското първенство в Дивизия “Б“ в Подгорица. Възпитаничките на Силвия Пеева надиграха Кипър с 76:38 (26:8, 17:10, 14:12, 19:8) в поредния си мач от група “B“.

След двете загуби в началото сега националките имат в актива си и една победа, с която заемат 4-о място място в групата си.

Утре младите “лъвици” ще приключат участието си в групите срещу Ирландия от 14:30 часа.

Българските момичета стартираха по-силно и още от началото взеха превеса в свои ръце. След изтичането на първите 10 минути нашите вече държаха добра преднина от 26:8, която се разрастна още повече на почивката, като младите “лъвици” вече водеха с повече от 20 точки при 43:18.

Третата и четвъртата част преминаха отново с известна доминация от ”трикольорите”. Въпреки че след почивката българките почти изгубиха третия период при 14:12, разликата си остана убедителна в общото 57:30. Слаба финална четвърт пък съвсем изгуби мача за тима на Кипър.

Силвия Миленова бе на върха с дабъл-дабъл от 11 точки и 11 борби за победителките, а Ивайла Бакалова вкара 10 и спечели 7 борби.

За Кипър Мариати Петру записа 13 точки и се показа като най-резултатна.