Лион започна сезона със загуба

Лион започна новия сезон в Лига 1 на Франция със загуба. "Хлапетата" паднаха с 1:2 в гостуването си на Страсбург от 1-вия кръг. Жан-Рикньор Белгард в 63-тата и Лебо Мотиба в 75-ата минута се разписаха за домакините, а Николас Таляфико вкара за гостите в 88-ата минута.

Страсбург поведе с доста куриозен гол. Жан-Рикньор Белгард опита по-скоро центриране от фаул отляво на назаказателното поле, няколко играчи се разминаха с топката и тя се озова в мрежата за 1:0.

В 75-ата минута резултатът бе удвоен. Белгард напредна на скорост и изведе Лебо Мотиба, който засече топката във вратата за 2:0.

Лион върна един гол в 88-ата минута чрез Таляфико, който засече топката в близост до вратата. Гостите обаче нямаха време за нещо повече и трябваше да преглътнат загубата.

Така Страсбург може да е доволен от първия си мач за сезона и гледа с оптимизъм към гостуването си на Монако в следващия кръг. Лион пък продължи серията си от загуби, започнала още в летните контроли, а следващата седмица предстои нов труден сблъсък с Монпелие.