Обрат донесе успешно начало на сезона за Марсилия

Един от водещите френски отбори – Марсилия, стартира успешно новия сезон, след като осъществи обрат за домакинска победа с 2:1 над Реймс в първия кръг на Лига 1.

Гостите поведоха още в десетата минута след чудесно воле на Юния Ито. ОМ обаче възстанови равенството в 23-тата минута след чудесен шут на Азедин Унахи от голямо разстояние. В 38-ата минута Ито се разписа за втори път в двубоя, но това попадение беше отменено благодарение на намеса на ВАР, която показа, че топката преди това е била напуснала очертанията на терена. Едва три минути по-късно Витор Оливейра прати топката в мрежата, но и неговият гол не беше зачетен, този път заради засада. Все пак именно той отбеляза победното попадение в 73-тата минута.

Така марсилци удължиха серията си от победи срещу този съперник на четири, като нямат нито една загуба в последните си седем двубоя с Реймс.

Снимки: Imago