Евертън пропусна шансовете си и бе наказан от Фулъм

Фулъм излъга Евертън и си тръгна с трите точки от „Гудисън Парк“, след като спечели с 1:0 като гост. Резервата Боби Рийд отбеляза единственото попадение в 73-тата минута. Тимът на Шон Дайч, който до последно се бореше за мястото си в елита през миналия сезон, създаде доста положения, но не успя да ги оползотвори и в крайна сметка загуби.

Доминик Калвърт-Люин не попадна в групата на домакините за днес. Същото важеше и за новото попълнение Юсеф Шермити. Така на върха на атаката на „карамелите“ стартира Нийл Мопе. Ашли Йънг дебютира за Евертън. Марко Силва остави на пейката за началото Александър Митрович, а новото попълнение Раул Хименес стартира на върха на атаката, подпомаган от Вилиан и Хари Уилсън. Калвин Баси бе сред резервите. На пейката бе и Андреас Перейра, докато Жоао Палиня изобщо не бе част от групата на лондончани. Саша Лукич действаше като плеймейкър.

Фулъм владееше много повече топката през първото полувреме, но чистите положение създаваха домакините. Бернд Лено обаче направи няколко впечатляващи спасявания до почивката, отказвайки Дукуре и Мопе на три пъти.

В 57-ата минута Фулъм имаше страхотен шанс да излезе напред в резултата въпреки цялото превъзходство на домакините до момента. Удар на Раул Хименес от въздуха обаче срещна гредата. Веднага след това мексиканецът бе заменен от Митрович. Това промени в положителен план играта на "котиджърс". Десет минути след това гредата помогна и на гостите след добавка отблизо на Патерсън.

В 73-тата минута Боби Рийд даде преднина на Фулъм. Митрович изведе Андреас Перейра, който центрира много добре към далечната греда, където Рийд засече.

Евертън бе много близо до изравнително попадение в 91-вата минута, но удар с глава на Тарковски премина на сантиметри встрани.

Снимки: Imago