Очаквайте в 15:00 Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Англия е последният полуфиналист на Световното

Отборът на Англия стигна до полуфиналите на Световното първенство по футбол за жени, след като се наложи над тима на Колумбия с 2:1 пред близо 76 хиляди зрители в Сидни. Това ще е трети пореден полуфинал на Мондиал за Англия, като тимът ще се изправи срещу домакина Австралия в сряда.

Колумбийките поведоха с резултата чрез Лейла Сантос в 44-ата минута, но дълбоко в добавеното време на първата част Лорън Хемп изравни за британките, като се възползва от грешка на Перес.

През второто полувреме европейският шампион направи пълен обрат, след като Алесиа Русо вкара второ попадение, като преодоля съперник и насочи топката с клинична точност в долния десен ъгъл. Колумбийките не се предадоха без борба, но хубав удар на Бедоя бе спасен от спасен с върха на пръстите от вратарката Мери Ърпс.

Снимки: Imago