Бенфика триумфира над Порто за Суперкупата на Португалия

Бенфика е новият носител на Суперкупата на Португалия. Шампионът на Примейра лига ликува с трофея, след като на финала победи големия си враг и носител на купата на страната Порто с 2:0.

Победата на "лисабонските орли" бе изкована в средата на второто полувреме с два бързи гола. Ветеранът Анхел ди Мария откри резултата в 61-вата минута. Той получи пас на границата на наказателното поле и стреля в далечиня ъгъл на вратата за 1:0.

Второто попадение дойде само след седем минути. Тогава Рафа Силва получи отдясно и подаде към Петър Муса около точката на дузпата, той пое и отбеляза за 2:0.

В добавеното време "драконите" останаха в намален състав, след като Пепе бе изгонен с директен червен картон, след намесата на ВАР, за грубо нарушение.

Минута по-късно Порто отбеляза гол чрез Галено, но отново ВАР се намеси и отмени попадението заради игра с ръка.

След това и изнервеният Серджо Консейсао също видя червения картон в ръцете на съдията и трябваше да поеме преждевременно към съблекалните.

Така Бенфика вдигна този трофей за 9-ти път в историята си, като се изравни с другия си голям конкурент Спортинг, който също има толкова отличия във витрината си. Те обаче остават далеч от успехите на Порто, който е с 23 суперкупи.