Англия стигна 1/4-финалите на Световното, след като удържа Нигерия с човек по-малко и драма с дузпи

Англия се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за жени след драматична победа с дузпи срещу Нигерия. Двата отбора не успяха да си вкарат попадения и завършиха наравно 0:0 в редовното време и продълженията, за да триумфират в крайна сметка “лъвиците” с 4:2 при изпълнението на 11-метрови наказателни удари в Бризбейн.

Европейските шампионки започнаха по-уверено двубоя и като цяло контролираха случващото се на терена. Те можеха да стигнат до попадение при удар на Ашли Плъмпт, който се отрази в напречната греда. Постепенно “супер орлите” започнаха да си връщат увереността и отговориха с изстрел на Мишел Алози, който бе изчистен от голлинията от Алиша Русо. Преди почивката отново подопечните на Сабрина Вигман англичанки бяха по-опасни с опити на Рейчъл Дейли и Русо, но Чиамака Надозие отрази.

Темпото на игра през втората част поспадна, а двата тима по-скоро успяваха да си поделят моменти на известно преимущество. Отново Дейли и Русо бяха най-опасни в предни позиции за Англия, но те претърпяха удар в края на редовното време, когато Лорън Джеймс стъпи върху Мишел Алози, което доведе до оставането на “лъвиците” в намален състав. Естествено, това доведе до по-сериозно преимущество на Нигерия в продълженията, но африканките така и не успяха да го реализират чрез опасни положения.

Двата тима започнаха зле при изпълненията на дузпи, като европейските пропуснаха първия си опит, а нигерийките първите си два. В крайна сметка англичанките стигнаха до четири попадения в следващите си изпълнения, а “супер орлите” само до две попадения за крайното 4:2, което прати “лъвиците” напред.

Снимки: Gettyimages