Лудогорец си го изкара на Ботев (Враца) с пет гола

Лудогорец разби с 5:0 като гост Ботев (Враца) в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. "Орлите" си изкараха разочарованието от отпадането от Шампионската лига на тима от Северозапада.

Новото поълнение Руан откри в осмата минута, а Франсиско Гомес - Сон удвои в началото на втората част. Последваха три бързи гола в средата на полувремето, като точни бяха Педро Нареси, Аслак фон Витри и Кирил Десподов. Дебют за Лудогорец направи и Ноа Сонко Сундберг, който бе закупен от Левски.

В срещата липсваше интрига, след като гостите не оставиха съмнения за разликата в класите поне в днешния двубой. Домакините бяха допълнително затруднени от факта, че останаха с човек по-малко в началото на срещата.

С успеха си днес Лудогорец вече е на четрърта позиция с шест точки. Играчите на Ивайло Петев обаче са с мач по-малко. Ботев пък е с три и заема десето място.

Лудогорец започна по-активно мачът и логично стигна до ранно откриване на резултата. Кайо намери в наказателното поле Руан, който от малък ъгъл успя да прокара топката във вратата. Това бе дебютен гол за новото попълнение на "орлите".

В 16-ата минута ситуацията на домакините стана доста тежка, след като Ботев остана с човек по-малко. Диого Барбоса влезе остро в краката на Кайо В.идал. Първоначално бе показан жълт картон, но след преглед от ВАР в крайна сметка играчът на Враца бе изгонен.

До края на първата част действията се водеха изцяло в половината на врачани. На няколко пъти гостите направиха интересни атаки пред Красимир Костов, но до второ попадение не се стигна. Веднъж и попадение на Руан правилно бе отменено заради засада.

В началото на втората част Лудогорец вкара втори гол. Сон направи пробил по левия фланг, а Луис Фелипе не успя да го притесни по никакъв начин и крайният бранител реализира с техничен удар.

В 62-ата минута разградчани вкараха трети гол. След центриране от корнер играч на Лудогорец стреля леко с глава и топката отиде в обсега на Красимир Костов. Вратарят обаче направи елементарна грешка и подари кълбото на Педро Нареси на голлинията.

Две минути по-късно дойде и четвърти гол. Центриране от ъглов удар намери Аслак Фон Витри, който с удар от воле реализира за 4:0.

В 72-ата минута влезлият като резерва Кирил Десподов също реализира. Националът получи дълъг пас зад защитата и технично прехвърли Костов. Това се оказа и последното попадение в мача.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:5 ЛУДОГОРЕЦ