Какво лице ще покаже Лудогорец срещу Ботев (Враца) след отпадането от Шампионска лига?

Ботев (Враца) посреща Лудогорец в среща от четвъртия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион "Христо Ботев" е от 19:00 ч. и ще бъде ръководен от Георги Гинчев.

Двата отбора са записали по една победа от началото на сезона, но тимът на Ивайло Петев е с мач по-малко заради участието си в евротурнирите. За момента обаче "орлите" ще трябва да се задоволят с Лига Европа, тъй като през седмицата отпаднаха по драматичен начин от Шампионска лига.

Разградчани бяха елиминирани от Олимпия (Любляна) с общ резултат 3:2, а в 102-ата минута на реванша в Словения Кирил Десподов пропусна дузпа, с което надеждите на Лудогорец за пробив в групите на най-престижния европейски клубен турнир угаснаха.

Десподов изпусна дузпа в 102-ата минута и Лудогорец се сбогува с Шампионската лига

Шампионите стартираха новата кампания с шокираща загуба от Крумовград (1:3), след което обаче разбиха Етър с 5:0.

Ботев (Враца) пък надделя над Славия, но отстъпи на пловдивското и столичното Локо. Футболистите на Даниел Моралес ще искат да се реваншират за тежкото поражение от "смърфовете" с 0:4 в понеделник.

21 Ботев (Враца) 2:0 Славия

Наставникът на врачани няма проблеми с контузени или наказани играчи, така че ще заложи на оптимален състав в търсене на точка или три днес.

Лудогорец картотекира новия си нападател

Ивайло Петев пък няма да може да разчита на новата си перла Квадво Дуа, който е контузен. Друг нападател - Руан Секо, обаче е картотекиран и ще запише първи минути с екипа на Лудогорец. Своя дебют за "орлите" се очаква да направи и привлеченият от Левски Ноа Сонко Сундберг.