Селтик стартира успешно при завръщането на Роджърс

Вторият период на Брендън Роджърс начело на Селтик започна успешно. “Детелините” победиха с 4:2 Рос Каунти в първия мач от новия сезон в елита на Шотландия. Дебют за Селтик направи централният защитник Майк Навроки, който беше привлечен от Легия това лято.

Дейвид Търнбул бе над всички. Атакуващият халф, който бе периферна фигура миналия сезон, отбеляза два гола през първото полувреме. Той откри резултата от дузпа и се разписа малко преди почивката. Между двата му попадения и Киого Фурухаши вкара гола и Селтик водеше с три попадения след първото полувреме.

След час игра Джордан Уайт върна един гол за Рос Каунти. Гостите обаче не се върнаха в мача, тъй като Мат О’Райли направи резултата 4:1. В самия край Джеймс Браун отбеляза второ попадение за Рос Каунти.

Снимки: Imago