Саутхамптън откри сезона в Чемпиъншип с труден успех на "Хилзбъро"

Саутхамптън победи с 2:1 като гост Шефилд Уензди в двубоя, с който беше открит сезонът в Чемпиъншип. "Светците" изпаднаха от Премиър лийг и са амбицирани за бързо завръщане в елита. На "Хилзбъро" разликата в класите си пролича, макар че Шефилд Уензди беше близо до точката.

Мениджърът на Саутхамптън Ръсел Мартин остави на пейката Ромео Лавия, който е пред трансфер в Ливърпул, и още няколко основни футболисти. Гостите имаха надмощие от самото начало и откриха резултата в 8-ата минута след хубав удар на Нейтън Тела и лек рикошет в Адам Армстронг, който беше записан като голмайстор.

"Светците" изцяло доминираха в притежанието на топката, което достигна 80% в края на мача. Те направиха и доста пропуски, а малко след старта на втората част Шефилд Уензди изравни. Центриране от статично положение създаде напрежение пред вратата на Гавин Базуну и Лий Грегъри насочи топката в мрежата за 1:1.

След гола домакините се прибраха в половината си и дълго удържаха натиска на съперника. В 87-ата минута обаче многоходова комбинация на Саутхамптън изведе в наказателното поле Джеймс Уорд-Праус, той веднага видя заелия добра позиция Че Адамс и му подаде. Останалото беше лесно.

Шефилд Уензди нямаше сили повторно да отвърне на удара. "Кукумявките" хвърлиха много сили, за да се доберат поне до равенство, но не успяха. Публиката до последно окуражаваше любимците си, които спечелиха промоция за Чемпиъншип по изключително драматичен начин. Саутхамптън обаче контролираше ситуацията на терена и заслужено стартира с 3 точки.

Снимки: Gettyimages