Станислав Генчев: Трябва бързо да сменим чипа в главата

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Станислав Генчев заяви след загубата от Арда с 0:2, че неговите футболисти трябва да забравят за напрежението. "Жълто-черните" все още търсят първа победа в официален мач на реновирания стадион "Христо Ботев".

"Изключително неприятна загуба за нашия отбор. Не отговорихме на подкрепата, която имахме от трибуните. Трябва да им се извиним. Слабо и вяло представяне през първото полувреме. Втората част беше малко по-добре, но Арда имаше преднина от два гола и се затвори близо до вратата си.

Победата за Ботев на "Колежа" остава мираж, Арда си тръгна с трите точки за Кърджали

Трябва бързо да сменим чипа в главата и настройката за мачовете. Тези елементарни грешки да се изчистят максимално бързо. Лошото начало на този сезон оказва влияние и аз виждам как футболистите тренират и какво правят в официалния мач. Имаме доста работа в психологически аспект, защото повечето ни футболисти имат много големи качества. Трябва да ги показват и в официални мачове, а не само на тренировка.

Имаме доста млади футболисти. Имаме нужда от някой лидер, какъвто е Янис, който да поведе другите момчета. Ясно е, че ще имаме трудности. Не трябва да повтаряме това, което показахме през първото полувреме. Имаме концепция как трябва да изглежда нашият отбор. Знаем позициите на футболистите, но се налагаше да направим някои ротации.

Със сигурност се нуждаем от подсилване. Надявам се да стане съвсем скоро. Г-н Зингаревич обеща, че ще направи нужното. Всеки футболист се нуждае от адаптация към отбора. Колкото по-бързо стане, толкова по-добре. Сигурен съм, че една победа ще се отрази много добре на отбора.

Всеки един мач е добър шанс. Изпуснахме четири добри шанса в първите четири мача. Трябва да изчистим главите си и да гледаме напред. По-най бързия начин да се пренастроим за мача в Пазарджик, за да си тръгнем с победа.

Отборът имаше много лош сезон през миналата година. Това оказва изключително голямо напрежение. Колкото по-бързо махнем напрежението от главите на футболистите, толкова по-добре. Сега не показват и 30% от това, което могат.

Имах разговор с феновете. Благодаря им за подкрепата. Не съм очаквал след загуба да скандират моето име. До последно феновете опитаха да вдигнат отбора да вкара гол. Важно е фенове и футболисти да бъдем заедно. Трябва да им се отблагодарим с добра игра и резултати. Ние сме изключително големи длъжници към публиката", каза Генчев.