Победата за Ботев на "Колежа" остава мираж, Арда си тръгна с трите точки за Кърджали

Отборът на Арда победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в двубой от четвъртия кръг на efbet Лига. Умар Сако (40) беше точен за гостите с хубав изстрел с глава, а Станислав Иванов (42) удвои след прекрасен гол, при който развинти Роберто Пунчец. Мачът на "Колежа" бе ръководен от Станислав Тодоров, а на трибуните имаше около 4000 фенове, които за пореден път не видяха успех за Ботев на новооткрития стадион. Също така пловдивчани продължават без успех от началото на кампанията, която по всичко изглежда отново ще бъде тежка за "канарчетата".

И двата отбора започнаха неубедително новия сезон и се намират в незавидна позиция. "Канарчетата" заемат 13-о място във временното класиране, а кърджалийци са едно по-надолу. "Жълто-черните" имат две спечелени точки от три срещи, докато отборът на Александър Тунчев записа едно равенство и една загуба през настоящата кампания. Арда е с мач по-малко, тъй като двубоят срещу ЦСКА 1948 миналия уикенд бе отложен заради участието на "червените" в евротурнирите.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на убития Димитър Малинов, който е подкрепял тима на Ботев (Пловдив).

Секунди след началото на двубоя Абубакар Тунгара шутира неточно в аут. Ботев отговори с техничен удар на Янис Карабельов от границата на наказателното поле, при който Анатолий Господинов се намеси, закачайки топката с върха на ръкавицата си.

В 21-вата минута Красиан Колев завъртя топката към втора греда с хубаво центриране от корнер. Джеймс Ето'о бе останал сам, но не успя да насочи удара си с глава в очертанията на вратата. Ботев видимо бе по-активен, но така и не достигаше до удари към Анатолий Господинов.

В 38-ата минута наставникът на Арда Александър Тунчев прибегна до принудителна смяна. Той замени контузилия се Иван Тилев, а на негово място в игра се появи Иван Коконов.

В 40-ата минута Арда поведе в резултата с гол на централния защитник Умар Сако. Радослав Цонев изпълни ъглов удар, а в наказателното поле бранителят се извиси над всички и от близка дистанция преодоля Даниел Кайзер с глава.

Две минути по-късно Станислав Иванов удвои резултата, а попадението му беше блестящо. Той игра на двойно подаване с Преслав Боруков, а нападателят го намери в наказателното поле. Станислав Иванов пое топката и на два пъти обърна Роберто Пунчец в грешната посока, подигравайки се със защитника. Последва удар в празния ъгъл на вратата, а Даниел Кайзер беше безпомощен.

В добавеното време на първата част Арда изпълни заучен пряк-свободен удар, при който Радослав Цонев върна топката извън наказателното поле. Там Иван Коконов стреля през купа от футболисти, но Кайзер реагира и улови.

Второто полувреме започна с удар на Джеймс Ето‘о в аут. Преди това наставникът Станислав Генчев направи три смени, изваждайки от игра Николай Минков, Красиан Колев и Роберто Пунчец. Местата им бяха заети от Балоянис, Роберто Переа и Рой Херман. В 56-ата минута Самуел Акере, който се премести на десния фланг, влезе към средата на терена и шутира, но право в ръцете на стража Господинов.

В 60-ата минута Деян Лозев изпревари Рой Херман на тъча. Пред левия краен защитник на Арда се откри възможността да шутира към далечния ъгъл. Топката обаче не хвана нужния фалц и премина покрай гредата. В 62-ата минута Ботев създаде две добри възможности. Акере нахлу в наказателното поле и стреля фалцово. Топката обаче бе избита от противников защитник в корнер. След това Точукву Ннади стреля към вратата с глава, но неточно. Две минути по-късно Господинов отрази удар по земята на Ннади.

В 90-ата минута Балоянис нанесе мощен шут, който не намери очертанията на вратата. Дълбоко в добавеното време появилият се на почивката Антонио Переа получи втори жълт и респективно червен картон за закъсняло влизане в краката на противников играч. След последния съдийски сигнал феновете на Ботев показаха подкрепата си към наставника Станислав Генчев, като в същото време имаше възгласи срещу боса Антон Зингаревич.

БОТЕВ (ПД) - АРДА 0:2
0:1 Умар Сако (40)
0:2 Станислав Иванов (42)

Стартови състави:

БОТЕВ: 92. Даниел Кайзер, 5. Джонас Там, 9. Мартин Секулич, 10. Красиан Колев, 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Принц Окезие, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боурков, 11. Мартин Стойчев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов;

СЪДИЯ: Станислав Тодоров
НАЧАЛО: 21:15 часа
СТАДИОН: "Христо Ботев", Пловдив