Актобе допусна обрат вкъщи, но се класира и чака победителя от Сепси - ЦСКА-София

Казахстанският Актобе допусна обрат вкъщи и загуби с 1:2 от Торпедо (Кутаиси) във втория кръг от Лигата на конференциите, но след победата с 4:1 в Грузия и общ резултат 5:3 продължава напред в турнира. Така казахстанците ще се изправят срещу победителя от двойката между Сепси и българския ЦСКА-София.

Максим Самородов откри резултата за Актобе в 31-вата минута. Авансът обаче сякаш отпусна домакините, които през втората част допуснаха Торпедо да осъществи пълен обрат.

Първо Гиорги Ирабидзе изравни в 58-ата минута, а осем минути по-късно Иракли Бугридзе направи резултата 1:2 за грузинците. Играчът на Торпедо (Кутаиси) Ника Сандокадзе пък получи два бързи жълти картона и бе изгонен в 78-ата минута и бе изгонен, но въпреки това гостите успяха да запазят победата си, която обаче се оказа недостатъчна за класиране.