Копенхаген срази Брейдаблик в трилър с девет гола

Копенхаген се класира убедително за третия предварителен кръг на Шампионската лига, елиминирайки исландския Брейдаблик. Датчаните имаха преднина от два гола след първия мач, а днес двата тима направиха страхотно голово шоу, завършило с нов успех на домакините с 6:3.

Брейдаблик пръв откри резултата в мача в 9-ата минута с гол на Ясон Сванторсон, но това само ядоса домакините, които до края на първото полувреме отговориха с четири попадения, три от които паднаха в рамките на 4 минути. Диого Гонсалвеш възстанови равенството в 33-тата минута, Елиас Ашури изведе датчаните напред в 35-ата минута, Джордан Ларсон вкара третото попадение в 37-ата минута, а четвъртото бе за Ори Оскарсон в 45-ата минута.

Отново Оскарсон бе автор и на петия гол за Копенхаген в 47-ата минута, но след това бе ред на Брейдаблик да върне едно попадение чрез Кристин Стейндорсон в 51-вата минута.

Оскарсон оформи своя хеттрик в 56-ата минута за 6:2, а крайното 6:3 оформи Хьоскулдур Гунлаугсон в 75-ата минута.

С тази победа Копенхаген вече е в следващата фаза на турнира и ще играе със Спарта (Прага). Брейдаблик пък отпада и отива в Лига Европа, където ще има за съперник Жрински (Мостар).