Арсенал спечели Emirates Cup след дузпи

Арсенал победи с дузпи Монако и спечели тазгодишното издание на Emirates Cup. В редовното време двата тима размениха по един гол за 1:1, като накрая победителят трябваше да бъде определен след изстрели от бялата точка, а "артилеристите" показаха по-здрави нерви и се наложиха с 5:4.

Монако пръв откри резултата в 31-вата минута. Тогава Мохамед Камара центрира остро в наказателното поле, където Юсуф Фофана бе заел добра позиция и отблизо засече топката във вратата за 0:1.

Арсенал обаче бързо се върна в мача. В 43-ата минута Габриел Мартинели центрира от корне, Еди Нкетия бе изпуснат от защитата и отблизо засече кълбото в мрежата за 1:1.

При дузпите играчите на Арсенал не сгрешиха нито веднъж, като точни бяха Мартин Йодегор, Жоржиньо, Кай Хавертц, Фабио Виейра и Габриел Магаляеш. Монако направи само един пропуск, но той бе фатален, а негов автор бе Такуми Минамино.

Така Арсенал спечели Еmirates Cup за рекорден седми път в историята си.

Това бе последна проверка за Арсенал, който в неделя ще се изправи срещу Манчестър Сити в сблъсък за "Къмюнити Шийлд". Монако пък има още една сериозна контрола преди началото на сезона в Лига 1 и тя е срещу Байерн (Мюнхен) на 7 август.

Снимки: Gettyimages