Швеция изхвърли Аржентина от Световното и чака един от големите фаворити на 1/8-финалите

Швеция победи с 2:0 Аржентина в последен трети мач от груповата фаза на Световното първенство за жени. Попаденията за европейските представителки паднаха през втората част и бяха дело на Ребека Бломквист (66’) и Елин Рубенсон от дузпа (90’).

Футболистките на Петър Герхардсон се представиха по-добре през цялата среща, макар да играеха на по-ниски обороти от обичайното си ниво. През първата част Оливия Шоу стреля опасно от фал, но вратарката на “албиселестеч Ванина Корея спаси. Нивото на Аржентина падна още повече през второто полувреме, а “тре кронур” почти напълно овладя случващото се на терена. Така се стигна до 66-ата минута, когато добра комбинация даде възможност за центриране отдясно, а не особено умелата намеса на южноамериканките даде възможност на Бломквист да реализира с глава от непосредствена близост. В самия край на двубоя шведките получиха и дузпа, която бе реализирана от Елин Бубенсон за крайното 2:0.

По този начин Аржентина постави и неприятен рекорд, като се превърна в националния тим с най-много мачове на световно първенство без да запише победа. Този провал ги остави и на последно място в групата и подпечата официално отпадането им. От своя страна шведките спечелиха третата си победа и пълен актив от 9 точки спечелиха група “G”, а на осминафиналите ще се изправят срещу САЩ.

Снимки: Gettyimages