Дания си осигури среща с Австралия на Световното по футбол за жени

Женският национален отбор по футбол на Дания изпълни своята задача и победи с 2:0 Хаити, но остана на второ място в група D на Световното първенство. Това означава, че „червеният динамит“ ще има труден съперник на 1/8-финалите, където ще се изправи срещу един от домакините на шампионата - Австралия. За датчанките това бе шеста победа в последните осем мача, докато Хаити се сбогува с Мондиала без спечелена точка и без отбелязан гол.

За Дания това е първо класиране на елиминациите на световно първенство от 1995 година.

Още в четвъртата минута Симоне Бойе прати топката във вратата на Хаити, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради тънка засада. В 22-рата минута Пернила Хардер, която е голмайстор на Дания, откри резултата официално, след като бе точна от дузпа. Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка на Даяна Пиер след центриране на Вансгаард. Голът на Хардер бе под №100 на Световното първенство.

В 83-тата минута ново попадение на Хардер бе отменено след намесата на ВАР заради нарушение в атака на Бруун.

В десетата минута на добавеното време, което бе 11 минути, Сане Трьолсгаард оформи крайния резултат, след като получи извеждащо подаване от Миле Гейл и стреля в далечния ъгъл за 2:0.

Снимки: Imago