Япония разби Испания в директната битка за първото място и завърши груповата фаза с голова разлика 11:0

Женският национален отбор на Япония разби с 4:0 Испания в Уелингтън на Световното първенство по футбол за жени. Това бе директен сблъсък за първото място в група „С“, тъй като до момента и двата отбора имаха по две победи. След днешния резултат японките финишираха на първата позиция, а „Ла Роха“ остана на второто място. Хината Миязава (12', 40') отбеляза два гола, а Рико Уеки (29') добави още едно попадение за селекцията Футоши Икеда още до почивката. Мина Танака оформи крайния резултат в 83-тата минута.

Японките завършват груповата фаза с голова разлика 11:0. На 1/8-финалите те ще се изправят срещу отбора на Норвегия, който финишира на второ място в група „А“. Испанките бяха в серия от осем поредни победи. Те ще срещнат Швейцария на първото стъпало от елиминационната фаза.

Миязава откри резултата, след като получи извеждащо подаване от Ендо и стреля в левия ъгъл. Уеки завърши бърза контра на японките в 29-ата минута и с помощта на рикошет направи 2:0. Пет минути преди почивката Миязава направи 3:0 с втория си гол след нова контраатака. Танака отбеляза най-красивото попадение днес след солова акция и много техничен удар с левия крак, с който прати топката неспасяемо до сглобката на вратата на Мария Родригес в 83-тата минута.

Снимки: Imago