Balkan Grand Prix 6

Едисон Йорданов започна сезона като титуляр

Националът Едисон Йорданов игра цял мач при равенството 2:2 на Вестерло като гост на Ойпен в среща от първия кръг на белгийското първенство. Тимът на българина заличи пасив от два гола и стигна до ценна точка.

Защитникът Йентел ван Генетхен даде преднина на Ойпен в 19-ата минута, а в 54-ата отново той беше точен за 2:0. В 68-ата минута Николас мадсен намали от дузпа. Гостите продължиха да атакуват и в самия край на редовното време резервата Лукас Стасан намери път към противниковата врата за 2:2.

Кристиян Малинов остана извън групата на Льовен за гостуването на Шарлероа (1:1). Бившият халф на ЦСКА - София не попада в сметките на треньорското ръководство и се очаква скоро да бъде продаден. В последния мач снощи Генк разгроми с 4:0 като гост новака РВД Моленбек.