Обрат на "Спа": Цолов мина на 7-о място, взе и точки

Пилотите от Формула 3 трябваше да чакат няколко часа след финала на спринтовото състезание на „Спа”, за да разберат как точно ще изглежда крайното класиране.

А то се промени след наказанието на Зак О’Съливан, който завърши на пистата 4-и, но след санкцията потъна в класирането, а пилотите в зоната на точките минаха с по едно място напред. Така българският пилот във Формула 3 Никола Цолов беше класиран 7-и вместо 8-и, където завърши.

С допълнително решение стюардите решиха да дадат точки на първите 10 в класирането, което означава, че Цолов спечели първите си точки в дебютния си сезон в шампионата. Правилото за това, че е проведена цялата състезателна дистанция е надделяло над това, че няма две поредни обиколки в състезателно темпо.

Цолов посвети 8-ото си място на Алонсо

Отделно от това, Българския лъв спечели и една позиция напред за стартовата решетка утре и ще потегли 4-и. Цолов трябваше да стартира пети, но наказанието на Габриеле Мини с 5 места назад на стартовата решетка му осигури място на втора стартова редица.

Надпреварата днес продължи 12 обиколки, но бе накъсана от 3 излизания на колата на сигурността на трасето заради поредица инциденти.