Ямайка изпревари Бразилия след историческа победа

Ямайка изпревари Бразилия и се изравни по точки с лидера в група “F” Франция, след като записа първа победа на световно първенство за жени в историята. Тимът спечели с 1:0 срещу Панама. Единственото попадение в мача реализира Алисон Суаби в 56-ата минута. Тогава след ъглов удар капитанът на “Реге Гърлс” насочи с глава топката към мрежата.

Ямайка се доближи до първо класиране на осминафиналите в историята си. За тази цел обаче те ще трябва да измъкнат нещо от Бразилия в последния си мач от груповата фаза.

През първото полувреме състезателките на Ямайка отправиха серия от удари към вратата на съперника, но повечето от тях минаха над рамката. Панама играеше пасивно и това се отрази след почивката, когато темпото бе по-високо. В самия край на срещата съдията отсъди дузпа за тима от Карибите, като по всичко личеше, че има игра с ръка в наказателното поле. След разглеждане с ВАР реферът прецени, че няма нарушение.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!