Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Академик (Свищов) подчини Етър II накрая

Академик (Свищов) представи отбора си за новия сезон на Северозападната Трета лига и след това победи Етър II (Велико Търново) с 3:1 в приятелска среща. Изключително оспорвано първо полувреме предложиха младите съперници. Критични моменти имаше и пред двете врати. Веднъж и гредата помогна на гостите. „Студентите“ изковаха успеха след почивката. Йордан Желев откри головата им сметка от фаул в 52-ата минута. Калоян Ненчев възстанови равенството в 74-ата минута. Само след 180 секунди, търновския тим остана с намален състав заради отстранен футболист за втори жълт и червен картон. Желев отново даде преднина след попадение с глава в 81-ата минута. Скоро Джамал Ал Бадарин реализира третия гол.