Академик (Свищов) с минимален успех в Мездра

Академик (Свищов) спечели с 1:0 гостуването си на Локомотив (Мездра) в приятелската среща. Йордан Желев реализира единственото попадение в 7-ата минута, когато след рикошет излезе сам срещу вратаря и го преодоля. Нападателят изпусна още една отлична възможност. Пламен Спасов опита да отговори, но свищовския вратар се справи. Кристиян Иванов не успа на два пъти отблизо да вкара на „железничарите“ през първата част. Съотборникът му Димитър Николов пък тресна гредата в 22-ата минута. След почивката шансове да изравни пропиля дошлия на проби Васил Иванов.