Англия удари Дания за втора минимална победа на Световното, "лъвиците" са на крачка от елиминациите

Женският национален отбор на Англия постигна втора победа с 1:0 на Световното първенство по футбол. След като в първия си мач „лъвиците“ надделяха с този резултат над Хаити, сега селекцията на Сарина Вигман постигна същото и срещу отбора на Дания. Лоурън Джеймс отбеляза единственото попадение още шестата минута след техничен удар от границата наказателното поле.

С този успех Англия може да си гарантира място в елиминациите кръг преди края на груповата фаза. За да се случи това, Хаити трябва да вземе поне точка срещу Китай в другия мач от Група D, който ще се изиграе малко по-късно днес.

Датчанките, които в първия кръг победиха Китай, ще се борят за своето класиране в двубоя с Хаити.

Англия доминираше сериозно през по-голямата част от двубоя, но отново не успя да стигне до повече от един гол. Така, в края на срещата „лъвиците“ трябваше да треперят, защото бяха подложени на натиск. В 87-ата минута Дания бе близо до изравнително попадение, но удар на Амали Вансгор с глава срещна гредата.

Неприятната новина за Англия в този мач бе контузията на халфа на Барселона Кийра Уолш, която е ключов играч в селекцията на Вигман.

Снимки: Imago