Кошмарни грешки в защита драстично намалиха шансовете на ЦСКА - София в Европа

ЦСКА - София стартира европейското си участие по кошмарен начин. "Червените" допуснаха загуба с 0:2 от Сепси на "Армията" след две груби грешки в защита. Това беше най-малкото, с което отборът на Саша Илич можеше да се размине, тъй като румънците създадоха куп положения пред вратата на Густаво Бусато.

Именно стражът на ЦСКА - София носи вината за втория гол, след като подцени ситуация пред наказателното поле и топката му бе отнета. Роланд Варга (80') се възползва от тази грешка и се разписа. В 68-ата минута пък Мено Кох действа неразчетено, а Николае Паун не чакаше втора покана.

"Червените" фенове създадоха страхотна атмосфера по трибуните. 12 000 подкрепиха любимия си отбор, който обаче ги разочарова и направи така, че класирането за следващата фаза от надпреварата да изглежда почти невъзможно.

Реваншът в Румъния е след седмица, а победителят от тази двойка вероятно ще се изправи срещу казахстанския Актобе, който разби Торпедо (Кутаиси) с 4:1 като гост.

29 ЦСКА - София 0:2 Сепси II

Саша Илич заложи на добре познатата схема 3-5-2. Без изненада сръбският специалист залага на Густаво Бусато под рамката на вратата, а пред него тримата в защита са Мено Кох, Браян Кордоба и Енес Махмутович. Като халф-бекове ще действат Иван Турицов и Тибо Вион. В халфовата линия са норвежците Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц, както и Марселино Кареасо. Атаката пък ще бъде водена от Матиас Фаетон и Дюкенс Назон.

В третата минута феновете на ЦСКА - София, които бяха изпълнили до краен предел секторите "А" и "В", почетоха великия Трифон Иванов, който днес щеше да навърши 58 години. Двата отбора бяха равностойни в първия четвърт час игра и опасните положения липсваха.

В 16-ата минута Матиас Фаетон стреля извън наказателното поле, но ударът му бе прекалено слаб и по никакъв начин не затрудни противниковия страж. Малко след това опасен изстрел на Хайнц от въздуха бе блокиран от Димитреску.

В 27-ата минута пред футболистите на Саша Илич се откри страхотна възможност да открият резултата. Хайнц центрира от фал, а Мено Кох свали топката към Джонатан Линдсет, чийто удар с глава обаче не намери целта.

120 секудни по-късно Козмин Матей се измъкна зад гърба на отбраната на ЦСКА - София, но се засуети и подаването му бе пресечено. Последвалият изстрел на Паун от границата на наказателното поле бе крайно неточен.

В 35-ата минута Михай Балаша пребори Тибо Вион във въздуха и стреля опасно с глава след пряк свободен удар, но встрани от вратата, пазена от Густаво Бусато.

В 41-вата минута Щефанеску бе изведен очи в очи със стража на "червените", но Бусато бързо скъси дистанцията и отрази опасността. Последва неточен удар на Шафранко със странична ножица.

19 ЦСКА - София 0:2 Сепси I

В добавеното време на първата част гостите развиха бърза контраатака, която завърши с изстрел на Щефанеску право в ръцете на вратаря на ЦСКА - София.

В началото на второто полувреме домакините изявиха сериозни претенции за игра с ръка на играч на Сепси в наказателното поле, но главният съдия подмина ситуацията. Малко по-късно Джонатан Линдсет стреля неточно от дистанция.

Преди да измине час игра от началото на мача "червените" взаимодействаха добре в половината на Сепси, а удар на Иван Турицов бе отклонен в корнер, от който обаче не произлезе нищо опасно. Секунди по-късно Тибо Вион се отчете с жизненоважна намеса в наказателното поле на ЦСКА - София, след като отне чисто топката от краката на Щефанеску.

В 68-ата минута футболистите на Саша Илич допуснаха груба грешка в защита, която бе наказана от румънския тим. Топката стигна до Варга, чийто изстрел първоначално бе спасен от Бусато, но при добавката Паун нямаше как да сбърка на опразнената врата - 0:1.

В 80-ата минута ЦСКА - София допусна нова кошмарна грешка. Този път Густаво Бусато не прецени ситуацията по най-добрия начин и кълбото му бе отнето от Марио Рондон, който комбинира с Роланд Варга, а той технично изпрати топката в мрежата на домакините.

В заключителните минути на редовното време Сепси беше близо до това да направи резултата класически. Първо удар на Дамашчан срещна напречната греда, а секунди по-късно късметът отново се усмихна на "червените", след като изстрел с глава на Бранислав Никай се отби в страничния стълб.

При контраатаката Фаетон се озова очи в очи с Никзули, но главният съдия отсъди нарушение на Станислав Шопов. Последва леко напрежение между нападателя и стража на Сепси, което бързо бе овладяно.

Във втората минута от добавеното време Майкъл Естрада можеше да върне един гол, но ударът му с глава не бе точен.

ЦСКА - СОФИЯ 0:2 СЕПСИ

0:1 Николае Паун (68)
0:2 Роланд Варга (80)

Стартови състави:

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов (К), 4. Кох, 13. Кордоба, 22. Махмутович, 15. Вион, 7. Линдсет, 26. Кареасо, 14. Хайнц, 11. Фаетон, 9. Назон;

СЕПСИ: 33. Никзули (К), 77. Аганович, 13. Чоботариу, 44. Балаша, 20. Думитреску, 21. Алими, 6. Паун, 11. Щефанеску, 10. Матей, 8. Йон, 18. Шафранко.

СЪДИЯ: Йохем Капфиус
СТАДИОН: "Българска армия", София
НАЧАЛО: 20:00 часа