Младоците на Манчестър Юнайтед загубиха от отбора на Райън Рейнолдс

Манчестър Юнайтед отстъпи с 1:3 на Рексъм в поредната си контрола преди началото на сезона. Двубоят се игра на "Снапдрагон Стейдиъм" в Сан Диего, а мениджърът на "червените дяволи" Ерик тен Хаг заложи на състав от млади таланти плюс ветерана Джони Еванс, който наскоро се завърна в клуба.

Необичайната формация на Юнайтед не успя да се противопостави на Рексъм, който е собственост на актьорите Райън Рейнолдс и Роб Макълхени и през миналия сезон се завърна в професионалния футбол. Уелският тим създаде повече положения и заслужено спечели, а Даниел Кавана от Манчестър Юнайтед получи червен картон в началото на второто полувреме.

Неопитните футболисти на "червените дяволи" направиха доста грешки и част от тях бяха наказани от съперника. Рексъм поведе в 29-ата минута с попадение на Елиът Лий, който засече центриране на далечната греда на Лиъм Макалиндън. Само седем минути по-късно Ааърн Хейдън се оказа на точното място в наказателното поле и отбеляза втори гол за уелсците.

Юнайтед върна един гол в края на полувремето. Негов автор стана испанецът Марк Хурадо, който се възползва от перфектна асистенция на Алваро Фернандес. На почивката мениджърът на Рексъм Фил Паркинсън извърши 10 смени, а в 47-ата минута отборът му получи числено предимство, след като Кавана фаулира грубо Анди Канън и беше изгонен.

С човек по-малко за състава на Тен Хаг беше още по-трудно. В 70-ата минута центриране на Джейкъб Менди стигна до Сам Далби и той върна преднината от два гола на Рексъм. Лошата новина за "червените дракони" беше контузията на звездата им Пол Мълин, който беше заменен още през първото полувреме.

Следващата проверка на Манчестър Юнайтед ще е на 27 юли срещу Реал Мадрид и в нея Тен Хаг ще използва основните си футболисти. До момента отборът победи последователно Лийдс (2:0), Лион (1:0) и Арсенал (2:0), преди поражението от Рексъм.

Снимки: Gettyimages