Бразилия започна с летящ старт и разгром над Панама

Бразилия започна ударно Световното за жени и победи с убедителното 4:0 Панама в първи среща за двата тима от група “F”, играна в Аделаида. Над всички за “кариоките” бе Ари Боргеш, която отбеляза хеттрик (19’, 39’, 70’) и даде асистенция за попадението на Беатриз (48’).

Бразилките, които дотук никога не са триумфирали в надпреварата и имат едно второ място през 2007 година, започнаха много силно мача и не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор на терена. Още в 8-ата минута Беатриз отправи опасен далечен удар. В 19-ата минута “селесао” откри резултата. Дебиня центрира остро отляво и Ари Боргеш отбеляза от непосредствена близост с глава за 1:0.

Бразилките продължиха с по-добрата си игра, като в 30-ата минута опасна тяхна атака бе избита в корнер от вратарката на Панама Йенит Бейли. Шест минути по-късно Луана от кариоките стреля опасно, но стражът на панамките успя да избие в корнер. Натискът на Бразилия логично доведе до второ попадение в двубоя. Отново центриране отляво, този път на Тамиреш, попадна на главата на Ари Боргеш, която стреля, Бейли успя да избие, но при добавката Ари Боргеш направи 2:0 за втория си гол в мача.

Втората част продължи в същото темпо на игра. Така още в 48-ата минута чудесна комбинация на “селесао” доведе до трети гол в мрежата на Панама. Дебиня центрира и намери Ари Боргеш, която чукна с пета към Беатриз, която не остави никакви шансове на Бейли - 3:0 за Бразилия!  Разгромът за Панама стана пълен в 70-ата минута. Тогава Адриана Леал центрира и намери Ари Боргеш, която с глава оформи своя хеттрик за 4:0 за Бразилия. Тя и първият футболист на Световното с 3 гола в един мач.

В 75-ата минута в игра се появи бразилската легенда Марта, която замени именно звездата на мача Ари Боргеш. Най-добрият шанс за Панама пък се откри в последната минута на мача, когато резервата Райли Танер стреля, но бразилската вратарка Летисия се намеси чудесно и спаси.

Така Бразилия стартира ударно и оглави класирането в група “F”, в която са още отборите на Франция и Ямайка, които вчера направиха нулево равенство.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!