Германия стартира с погром за най-изразителната победа на Световното за жени

Двукратните световни шампионки от Германия стартираха по отличен начин на дамския Мондиал, постигайки най-убедителната победа в турнира до момента. Те записаха погром с 6:0 над Мароко в двубой от група Н, който се изигра в Мелбърн.

Головото шоу започна още в 11-ата минута, когато Александра Поп се разписа с глава след центриране на Катрин-Юлия Хендрих. В 39-ата минута германската звезда вкара втори гол с глава след изпълнение на корнер. Малко преди това, попадение на съотборничката ѝ Сара Дебриц не беше зачетено поради засада.

Втората част веднага започна с трето попадение, като Клара Бюл беше точна с шут по земя. В 53-тата минута Аниса Ламари реши, че е вкарала почетен гол за мароканките, но той не беше признат поради засада. Вместо това само минута по-късно нейната съотборничка Ханане Аит Ел Хаж си отбеляза автогол след корнер.

В 65-ата минута Дебриц отново се размина с попадение, но този път заради греда. За сметка на това в 79-ата минута противниковият отбор си отбеляза втори автогол отново след корнер, като в този случай той отиде на името на Ясмин Кейти Мрабет.

В последната минута от редовното време Леа Шюлер оформи крайното 6:0 от добавка след избит удар на Лена Латвайн. Резултатът можеше да бъде още по-голям, но в добавеното време нов гол на Шюлер не беше признат поради засада.

Така Германия поведе в групата със своите 3 точки, а Мароко остава без актив. Утре е двубоят между техните конкуренти Колумбия и Южна Корея, с който ще приключи първият кръг от груповата фаза на турнира.

Снимки: Imago