Олимпийските вицешампионки стартираха на Световното с драматична победа

Олимпийският вицешампион от Токио 2020 Швеция осъществи обрат и постигна драматична победа с 2:1 над Южна Африка в първия си мач от група G на Световното първенство за жени, който се игра в Уелингтън, столицата на Нова Зеландия.

Шведките владееха инициативата през целия двубой, но въпреки това стигнаха до победното попадение в самия край на редовното време. Те изненадващо изостанаха в резултата в 48-ата минута. Тогава Хилда Магая беше точна от добавка след избит удар на нейна съотборничка. В 65-ата минута обаче Фридолина Ролфьо възстанови равенството, след като засече центриране на Йохана Канерид. Така се стигна до 90-ата минута, когато Аманда Илестед беше точна с глава след центриране от корнер, с което донесе успеха на бронзовия медалист от предишния Мондиал за жени.

Така Швеция спечели първите си три точки и поведе в групата, а Южна Африка остана без актив. Утре ще играят останалите два отбора от група G: Италия и Аржентина.