Късен гол зарадва датчанките срещу Китай

Отборът на Дания започна успешно участието си на Световното първенство за жени. Дамският състав на “Червения динамит” надви Китай с 1:0 в австралийския град Пърт в двубой от група С на турнира.

Двата тима изиграха равностоен двубой с леко надмощие за датчанките. Те можеха да открият резултата в 51-вата минута, но тогава Джосефин Хасбо стреля неточно с глава на празна врата. Въпреки това в 89-ата минута резервата Амали Вансгор показа много по-точен мерник с глава и реализира победното попадение със своя удар, дошъл след центриране от корнер.

Така Дания спечели първите си 3 точки на Мондиала и се изравни с Англия на върха в групата, като на 28 юли двата тима излизат в директен сблъсък. В същия ден Китай ще се изправи срещу Хаити, като и двата отбора са без актив след първия си мач.

Снимки: Imago