Александра Начева и Валентин Андреев се класираха за финалите на Европейското под 23 г.

Шампионите на България Александра Начева на троен скок и Валентин Андреев на чук преодоляха квалификациите и се класираха за финалите в своите дисциплини на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 23 години в Еспоо (Финландия).

21-годишната Начева преодоля 13.21 метра в третия си опит и зае седма позиция в общото класиране преди финала, който е тази вечер. Най-добър резултат даде Мая Аскаг (Швеция) - 13.81 метра.

Андреев постигна 67.64 в първия си опит и това му осигури 11-о място в пресявките. Така той се класира за финала на 15 юли (събота) от 12:45 часа. Квалификационната норма беше 71.0 метра и само трима атлети я покриха: Михайло Кохан (Украйна) със 72.25, Давид Пилат (Полша) със 72.24 и Халил Юлмазер (Турция) със 71.33 метра.