Малтийци поднесоха сериозна сензация срещу Домжале в Словения

Малтийският Балзан поднесе сериозна сензация в гостуването си на Домжале в Словения. Срещата бе от първия квалификационен кръг в Лигата на конференциите, а гостите спечелиха с категоричното 4:1, с което до голяма степен си гарантираха място в следващия етап на надпреварата.

Първите два гола за Балзан бяха дело на Алекса Андреич в 8-ата и Джейк Грек в 44-тата минута. След това в 53-тата минута резултатът стана класически след попадение на Питър Олауали.

Домжале върна един гол в 57-ата минута чрез Франко Ковачевич, който се разписа от дузпа, но в 94-тата минута гостите забиха четвърто попадение, дело на Никола Жерял.

За да е още по-неприятна ситуацията за словенците, те завършиха мача с човек по-малко, след като Зени Хусмани получи червен картон в 88-ата минута и няма да може да играе в реванша.

Ответният мач е след седмица в Малта, като Домжале ще трябва да опита да направи чудо, ако иска да продължи напред.