ХИК взе крехка преднина

ХИК спечели с 1:0 срещу шампиона на Северна Ирландия Ларн в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Единственото попадение реализира Боян Радулович от дузпа в третата минута. Ларне, който миналия сезон стана шампион за първи път в 134-годишната си история, направи дебют в Шампионската лига.

След като поведе рано, ХИК доминираше в първата част на двубоя. Финландците направиха няколко добри атаки, но не стигнаха до нови точни удари. Гостите постепенно се окопитиха и поизравниха играта, като започнаха да поглеждат към вратата на съперника.

След почивката северно-ирландците се представиха по-добре и към края дори стигнаха до възможности за изравняване. Десет минути преди края Лерой Милър стреля над вратата след добра атака на гостите.

Снимки: Imago