Треньорът на Иран: Беше тежък и равностоен мач, който загубихме

Вторият помощник треньор на националния волейболен отбор на Иран Алиреза Толокян, който води тимът при драматичната загуба от България с 2:3 на турнира от Лигата на нациите в Анахайм (САЩ), коментира, че е бил тежък и равностоен мач, който са загубили.

Драма, 5 гейма и втора изключително важна победа за България в Лигата на нациите

"Имахме проблем в атака срещу България. Направихме смени и хората, които влязоха на терена, дадоха тласък, но не можахме да спечелим отново и трябва да решим този проблем, така че играчите да придобият такъв опит, а не само да играят. Увереността трябва да се върне в отбора. Говорихме много с играчите, за да намалим напрежението в тях. Младият ни отбор трябва да се научи да печели. Това трябва да се случи, за да може иранският волейбол да успее. България също игра много добре. Техният №12 (б.р. Димитър Димитров) се представи много добре в края. Беше тежък и равностоен мач, който загубихме. Трябва да продължим напред и да се подготвим добре за мача с Аржентина", сподели Толокян пред сайта на местната федерация.

Пламен Константинов: Победата беше много важна, защото целта ни е да запазим мястото си в Лигата

Снимки: volleyballworld.com