Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Мондиал 2026: Аржентина - Австрия

Министър Илиев награди призьорите при момичетата старша възраст на Държавното пo спортна гимнастика

Министър Илиев награди призьорите при момичетата старша възраст на Държавното пo спортна гимнастика

Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев награди призьорите в многобоя и отборната надпревара при момичетата старша възраст на Държавното първенство по спортна гимнастика. Състезанието се провежда в тренировъчната зала на "Арена София", а за отличията във възрастовата група спориха 75 състезателки от 15 клуба.

"Поздравявам Ви за усилията, постоянството и труда, които полагате. За да станеш добър спортист, трябват много всеотдайност и дисциплина. Благодаря и на Вашите треньори - без тяхната помощ няма как да успеете. Пожелавам Ви много медали и успехи от следващите състезания", каза министър Илиев.

Отборно при момичетата старша възраст шампион е СГК   Левски-Спартак (София) с 202.516 точки, а в многобоя златото взе Димана Рангелова (Левски-Спартак) със сбор от 56.900 точки.

Левски-Спартак е първи отборно при момчетата старша възраст с 369.182 точки и при юношите младша възраст с 293.832 точки.

В многобоя при момчетата старша възраст шампион е Борис Караджинов (ЦСКА) със 108.716 точки, а при юношите младша триумфира Никълъс Наков (Левски-Спартак) със 79.666 точки.

Финалите на Държавното първенство по спортна гимнастика продължават до неделя. В тях участват над 650 гимнастици от 24 клуба от цялата страна, които са разделени в 14 възрастови групи.

Google icon Добави Sportal.bg като предпочитан източник в Google
Следвай ни:

Още от Гимнастика

Виж всички