Франция разби Швейцария в последния мач от груповата фаза на европейското за младежи

Отборът на Франция надви тима на Швейцария с 4:1 в последния мач от груповата фаза на Европейското първенство за младежи до 21 години в Румъния и Грузия. За “петлите” точни бяха Амин Гуири (16’) от дузпа, Брадли Баркола (66’), Раян Черки (76’) и Максенс Какере (81’), докато за почетното попадение за швейцарците вкара Дан Ндойе (35’).

Така “петлите” завършиха приключиха първата фаза от турнира като еднолични лидери на своята Група “D”. Въпреки разгрома Швейцария също се класира за фазата на директните елиминации, защото в другия мач Италия загуби от Норвегия с минималното 0:1.

Французите откриха резултата, когато в 16-ата минута Амин Гуири реализира отсъдена дузпа в полза на “петлите”. Селекцията на Швейцария обаче не се даде без бой и в 35-ата минута нападателят на Базел - Дан Ндойе, върна надеждата на отбора си за по-нататъшно класиране, възстановявайки равенството.

След почивката играчите на Франция натиснаха отново и показаха своята класа. Трима играчи на Лион се развихриха и оформиха разгромната преднина. Първо в средата на полувремето нападателят Брадли Баркола изведе отново “петлите” напред. Четвърт час преди края пък друг нападател на - Раян Черки направи преднината на французите да изглежда още по-убедителен, а в девет минути преди да изтече редовното време полузащитникът Максенс Какере заби четвърти гол.

Снимки: Imago