Съотборник лиши Любо Руйков от добро класиране

Съотборникът на българския пилот Любослав Руйков Боско Ариас Чавари го лиши от място в челото на класирането във финала на състезанието от WSK Open сериите на пистата в Неапол, Италия. Руйков записа поредния си силен уикенд срещу многобройни и бързи съперници, въпреки че имаше здравословни проблеми и пропусна загрявката.

В хийтовете Любо завърши 10-и и втори от пилотите в неговия тим Team Driver Racing Kart, като пред него беше само румънеца Богдан Козма Кристофор, който започна състезателния уикенд като претендент за титлата.

В префинала Руйков стартира 10-и и се пребори за 5-ото място след серия успешни атаки, а във финала потегли от 9-ата позиция. Любо отново направи няколко изпреварвания и прогресираше успешно в класирането, като записа и втората най-бърза обиколка в хода на състезанието. Проблемът обаче дойде от съотборника му Боско, който въпреки инструкциите преди началото на състезанието, че съотборниците трябва да си помагат, реши, че не може да пропусне Руйков напред.

Две силни класирания за Любо Руйков в Италия

Двамата се изпревариха по два пъти в битката за 7-ото място, но в последната обиколка, на излизането от последния завой, когато Руйков отново беше изпреварил Боско, испанецът го удари отзад и отстрани, кортовете им се закантиха и те спряха на стартфиналната права, на 100 метра преди финиша. С което, разбира се, българинът загуби 7-ото място в едно от най-силните състезания за годината в клас Mini GR3.