Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Унгария не се затрудни с Литва и измести Сърбия от първото място

Унгария оглави класирането в група "G" на евроквалификациите, в която е и България. "Маджарите" победиха с 2:0 Литва и изместиха от първото място Сърбия благодарение на по-добрата си голова разлика. Двата отбора имат по 7 точки и се очертават като фаворити за двете квоти за финалите на Евро 2024.

Успехът на унгарците дойде напълно очаквано и заслужено. Тимът на Марко Роси показа много по-добро лице, отколкото при нулевото равенство срещу Черна гора преди няколко дни, но и съперникът беше значително по-слаб. Литва продължава да няма победа в официален двубой от октомври 2021 година, когато се наложи над България с 3:1 в световна квалификация, а в последните си 17 мача надви единствено Сан Марино в контрола.

Селекционерът на Унгария заложи на доста офанзивна тактика и домакините веднага притиснаха съперника. Около 50 000 фенове на "Пушкаш Арена" създадоха невероятна атмосфера, а футболистите на Роси не ги разочароваха. Доминик Собослай отново беше най-опасният играч на "маджарите". След негови подавания се стигна до няколко опасни ситуации пред литовскаат врата, пропуснати от Даниел Газдаг и Барнабаш Варга.

Опълчението на гостите издържа до 32-ата минута, когато Собослай изведе Атила Салай, той намери Варга и централният нападател откри резултата. Това беше дебютно попадение за футболиста на Пакш с екипа на националния отбор. В края на първото полувреме защитата на Унгария допусна грешка и Елигиюс Янкаускас изскочи сам срещу Денес Дибуш, но стражът се намеси и спаси сигурен гол.

След почивката домакините отново доминираха, но не създадоха много чисти положения. Интригата в двубоя приключи в 83-ата минута, когато Собослай комбинира с Роланд Шалай и той разстреля Едвинас Гертмонас. Унгарците нямат допуснато попадение след 4 изиграни мача, а в началото на септември им предстои директен сблъсък с другия фаворит в групата - Сърбия.

Снимки: sportal.hu, delfi.lt