Биелса дебютира с убедителна победа като селекционер на Уругвай

Марсело Биелса започна с успех престоя си начело на националния отбор на Уругвай по футбол след победа над Никарагуа с 4:1 и приятелски мач, игран в Монтевидео.

"Нашата колективна игра бе добре организирана, динамична, бърза", зарадва се аржентинският треньор след мача.

Уругвай игра без ветераните си Луис Суарес, Единсон Кавани и Фернандо Муслера, а почивка бе дадена на Федерико Валверде, Дарвин Нунес, Родриго Бентанкур и Роналд Араухо. Биелса заложи почти изцяло на нови лица.

Матиас Аресо откри резултата за урусите още в осмата минута, а малко по-късно изпусна дузпа. Родриго Саласар вкара два гола за победата, а последното попадение бе дело на Бриан Родригес. В добавеното време на мача Луис Коронел бе точен за Никарагуа. Селекционерът Марсело Биелса призна, че ще продължи с експерименталния състав и в контролата с Куба на 20 юни.