Три отбора си осигуриха място на полуфиналите на Държавното за юноши U16

Три отбора вече си осигуриха място на полуфиналите на Държавното първенство по баскетбол при 16-годишните юноши, което се провежда във Варна.

В група А БУБА Баскетбол и Тунджа вече са с по две победи до момента и утре ще определят победителя в групата.

БУБА Баскетбол записа втори успех, след като надви категорично Шумен с 97:73. Решаващ за успеха се оказа втората част, спечелена с 36:9.

Най-резултатен за успеха беше Ивайло Груев с 25 точки. 22 добави Мартин Александров. 21 точки, 9 борби и 7 асистенции записа Ивайло Скрински.

За шуменци 27 точки наниза Владислав Станев, който хвана и 14 борби. С 14 точки се включи Росен Узунов.

Втора победа в групата записа и Тунджа, който надви Локомотив София с 82:72.

Баскетболистите на Стойо Чолаков изиграха много силно първо полувреме, след което се откъснаха с 45:26. Столичният тим не се отказа и се доближи само на точка малко преди края на третата четвърт, но Тунджа не позволи пълен обрат и удържа водачеството си до последно.

19 точки за тима от Ямбол вкара Георги Иванов, по 16 имат Стефан Касабов (17 борби) и Марк Шопов (13 борби).

За Локомотив Росен Панайотов се отчете с 19 точки, Иван Воденичарски с 18, а 14 добави Ясен Попов.

В група Б Доростол записа първа победа, след като се наложи над ЦСКА с 59:47. "Червените" имаха кошмарни три четвърти, в които общо вкараха 24 точки. В последната нанизаха 23, но те се оказаха недостатъчни за обрат.

Михаил Калинов отново беше най-резултатен за силистренци с 30 точки, 12 добави Антоан Виденов.

За ЦСКА единствен Боян Кьосев имаше двуцифрен точков актив -18 точки.

Домакинът Черно море Тича се класира за полуфинал след втория си успех в групата - над Академик Пловдив със 74:60. Варненци изиграха много силно второ полувреме след отпускане във втората четвърт и си осигуриха място в четворката.

18 точки наниза Кристиян Мучев, 13 добави Кристофър Узунов (10 борби), а 12 - Берк Иванов. С 10 точки от пейката се включи и Максим Беров.

За пловдивчани 16 точки вкара Николай Кадънков, 14 Ивайло Христов, а 12 - Светлозар Даракчиев.