Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Верона изхвърли Специя от Серия “А”

Отборът на Верона спечели с 3:1 срещу тима на Специя в плейофа за оставане в Серия “А”. Двубоят се проведе на неутрален терен на стадион “Мапей” в града в северна Италия Реджо нел'Емилия, след като първоначално се очакваше домакин на този мач да бъде стадион "Дачиа Арена" в Удине.

Срещата започна по перфектен начин за победителите от Верона и те поведоха след само пет минути игра, когато се разписа Марко Фараони. Скоро след това обаче Итън Ампаду изравни за Специя и върна интригата.

Играчите на Верона обаче проявиха характер и решиха мача още до почивката с нови две попадения, които бяха дело на Сирил Нгонге. Първото падна в 26-ата минута, а второто в 38-ата минута.

Отборът на Специя може да съжалява много за изпадането си, защото завърши в класирането на Серия “А” над “опасната зона”, но имаше равен брой точки с първия под чертата Вероне, което според новите правила от този сезон наложи изиграването на бараж за оцеляване между двата тима.

Снимки: Gettyimages