Еди Пенев стана шампион на финала на земя на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек

Еди Пенев спечели златен медал на финала на земя на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек (Хърватия). Българинът изпълни без грешка съчетанието си и получи оценка от 14.100 точки. За него това е второ злато на този уред след Световната купа във Варна в края на месец март.

Вторият българин на финала и негов брат Кевин Пенев завърши на 8-о място на финала на земя с 12.500 точки.

Сребърното отличие стана притежание на Ахмет Йондер (Турция) с 13.800 точки, а трети е Кристофър Месарош (Унгария) с 13.733 точки.

По-късно днес Йордан Александров ще се бори за отличията на финала на успоредка. При мъжете днес има още един финал - кон с гривни, а при жените - прескок и смесена успоредка, които са без българско участие.